Погба потопи “Сан Сиро” в печал
Манчестър Юнайтед сложи край на европейската мечта на Милан

С гол на резервата Пол Погба в началото на второто полувреме Манчестър Юнайтед надигра Милан с 1:0 и с общ резултат 2:1 се класира за четвъртфиналите на Лига Европа.

Френският национал се появи в игра след края на първата част и още в 48-ата минута порази целта.

Даниел Джеймс получи в наказателното поле и нанесе шут, който беше блокиран. Получи се голямо разбъркване. Суалихо Мейте бе притиснат и не успя да изчисти. Топката в крайна сметка стигна до Погба, който не се нуждаеше от покана, за да я изпрати в мрежата със силен удар в близкия ъгъл.

В средата на втората час в игра се домакините се появи и Златан Ибрахимович и въпреки че той имаше едно-две нелоши положения за гол, резултатът остана непроменен.

МИЛАН – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:1 (0:0)

ГОЛМАЙСТОР: 0:1 Пол Погба (48)

Милан (4-3-3): 99. Джанлуиджи Донарума (К) – 20. Пиер Калюлю (Диого Далот 65′), 23. Фикайо Томори, 24. Симон Кяер, 19. Тео Ернандес – 33. Раде Крунич (Браим Диас 72′), 79. Франк Кесие, 18. Суалихо Мейте – 7. Саму Кастийехо (Златан Ибрахимович 65′), 10. Хакан Чалханоглу, 56. Алексис Салемакерс

Треньор: Стефано Пиоли

Манчестър Юнайтед (4-2-3-1): 26. Дийн Хендерсън – 29. Аарън Уан-Бисака, 2. Виктор Линдельов, 5. Хари Магуайър, 23. Люк Шоу – 39. Скот Мактоминей, 17. Фред – 11. Мейсън Грийнууд, 18. Бруно Фернандеш, 21. Даниел Джеймс, 10. Маркъс Рашфорд (Пол Погба 46′)

Треньор: Оле Гунар Солскяер