Полша спечели мястото си на Мондиал 2022 след успех над Швеция
Роберт Левандовски спря Златан Ибрахимович по пътя му към последно Световно първенство.

Националният отбор на Полша надделя с 2:0 над този на Швеция и си спечели място на Световното първенство в края на тази година, което ще се проведе в Катар.

“Дружина полска” стигна до този етап без игра, тъй като съставът на Русия, който трябваше да премери сили с Полша, бе дисквалифициран заради войната в Украйна и така “бяло-червените” достигнаха до финалния бараж.

В същото време Швеция стигна до тази фаза след труден успех в продълженията срещу Чехия с минималното 1:0.

Мачът беше равностоен, като попаденията паднаха през второто полувреме. В 50-ата минута Роберт Левандовски бе точен от дузпа, а в 72-ата минута Пьотр Жиелински сложи точка на спора, оформяйки крайния резултат.

10 минути преди края на двубоя в игра за Швеция се появи Златан Ибрахимович, но той не успя да обърне развоя на събитията и това по всичко изглежда ще го лиши от възможността да играе отново на Световно първенство.