Пореден слаб мач на Лудогорец, завърши без точка
Българският шампион инкасира втора загуба и от ЛАСК (Линц)

Лудогорец завърши участието си в Група J на Лига Европа без да успее да спечели нито една точка, след като загуби и последния си мач в потока – 1:3 срещу австрийския ЛАСК Линц.

Тимът на Станислав Генчев за пореден път допусна неприемливи грешки за това ниво и закономерно записа шеста поредна загуба. Нещо повече успехът на австрийците можеше да бъде и по-изразителен, но те пропуснаха да реализират дузпа, а освен това уцелиха гредата на вратата, пазена от Пламен Илиев.

Всички голове в мача бяха реализирани след почивката, а Лудогорец излезе напред в резултата още първите секунди на второто полувреме.

Елвис Ману, който се появи, като смяна на Мавис Чибота, открадна една топка в центъра и намери Клаудиу Кешеру на левия фланг. Румънецът спринтира и подаде успоредно на вратата, където Ману от близко разстояние се разписа за 1:0.

Още в 55-ата минута обаче ЛАСК изравни – след неразбирателство в половината на домакините топката стигна до Филип Вайсингер, който с удар извън наказателното поле матира Илиев.

Не след дълго австрийците стигнаха и до втори гол, след като Ренер превърна в гол дузпата, отсъдена за нарушение на Алекс Сантана, който пък получи червен картон за провинението си.

В 67-ата минута ЛАСК направи резултата 1:3 – Егещайн бе намерен точно на аутлинията от свой съотборник и подаде на Мадсен, който от близко разстояние не сгреши.

ЛУДОГОРЕЦ – ЛАСК (ЛИНЦ) 1:3 (0:0)
Голмайстори: 1:0 Ману (46), 1:1 Вайсингер (55), 1:2 Ренер (62), 1:3 Мадсен (67)

Лудогорец: 23. Илиев, 4. Сисиньо, 24. Вердон, 32. Жозуе Са, 22. Икоко (69 – 5. Терзиев), 25. Баджи, 95. Каули, 7. Сантана, 13. Чибота (46 – 10. Ману), 28. Кешеру – к, 11. Десподов
Резерви: 27. Стоянов, 33. Ренан, 5. Терзиев, 10. Ману, 12. Анисе, 30. Моци, 37. Текпетей, 64. Янков, 81. Митков, 82. Йорданов
Треньор: Станислав Генчев

ЛАСК: 1. Шлагер, 22. Черебко, 6. Вайсингер, 30. Андраде, 7. Ренер, 21. Мадсен, 25. Холанд – к, 26. Ранфтл, 27. Гойгингер (62 – Балич), 13. Егещайн, 11. Райтер (62 – 17. Грюбер)
Резерви: 36. Гебауер, 14. Балич, 15. Рамсебнер, 16. Поцман, 17. Грюбер, 20. Плойер, 23. Хаудум
Треньор: Доминик Талхамер

Жълти картони: Сисиньо (Лудогорец), Ренер (ЛАСК)
Червени картони: Алекс Сантана (Лудогорец)

Съдия: Витали Мешков (Русия)