Порто спечели голямото дерби на Португалия срещу Бенфика

Мачът от 20-ия кръг на португалския шампионат между Порто и Бенфика се проведе на стадион „Драгао “. Двубоят завърши с резултат 3:2, в полза на домакините.

Резултатът бе открит в 10-ата минута на двубоя от халфа на Порто – Серхио Оливейра , но 10 минути по-късно бразилският нападател Карлос Винисиус изравни резултата , като този гол се превърна в неговото 13-то точно попадение през този сезон. В 38-ата минута Порто отново излезе напред, когато, в 38-ата минута Алекс Телес отбеляза от дузпа. В 44-ата домакините удвоиха преднината, а голът бе отбелязан от бранителя на Бенфика – Рубен Диас.

За Порто този мач бе белязан от неприятна ситуация – контузията на опитния защитник Пепе, беше принуден да напусне терена в 68-ата минута. Бранителят е известен с това, че игра за Реал Мадрид.

Въпреки поражението, Бенфика продължава да води в шампионата с актив от 54 точки.