Португалия победи Чехия 2-1 след гол в добавеното време
Мореплавателите се върнаха от 1 гол изоставане, за да спечелят.

Португалия се справи с Чехия с 2-1 на Ред Бул Арена в Лайпциг като Кристиано Роналдо и компания изоставаха, но успяха в края да се поздравят с трите точки.

През първото полувреме, Мореплавателите доминираха, но така и не падне нито един гол.

Така се стигна до 62тата минута, когато чехите шокираха Португалия след като Лукаш Провод откри резултата. Мореплавателите обаче имаха нужда само от 7 минути, за да изравнят резултата като огромна грешка на вратаря който изби топката в краката на Робин Хранач и той си отбеляза автогол.

Диого Жота даде преднина на Португалия в 87мата минута, но голът му беше отменен след ВАР защото Кристиано Роналдо беше в засада по време на центрирането в наказателното поле. Мореплавателите все пак стигнаха до победата след гол на Франсиско Консейсао в 92тата минута като Хранач допусна огромна грешка като спря топката и я остави на нападателя на Порто на метри от вратата на Чехия и той разстреля вратаря, за да донесе 3те точки на тима воден от Роберто Мартинес.

По рано през деня Турция победи с 3-1 Грузия в другия мач от групата.