Португалия прегази Турция с 3-0 в Дортмунд
Мореплавателите не срещнаха никакви проблеми да спечелят.

Португалия спечели с 3-0 срещу Турция на Сигнал Идуна Парк и вече има 2 победи от 2 срещи и официално се класира за елиминациите на Евро 2024.

Бернардо Силва вкара откриващия гол в срещатата в 29тата минута като това е първи гол на халфа на Манчестър Сити за своята страна на Европейски финали. Всичко в двубоя беше решено окончателно когато Самет Акайдън си вкара автогол след уникално неразбирателство с вратаря в следствие на което се стигна до комичния автогол след върната топка.

Бруно Фернандеш направи резултата класически в 56тата минута като асистенцията за попадението даде голямата суперзвезда на Мореплавателите Кристияно Роналдо.

Тази победа гарантира първото място на Португалия в групата като Турция остава с 3 точки, а по една точка имат Чехия и Грузия, които завършиха наравно 1-1 малко по-рано днес.