Днес се очакват подробности за състоянието на глезена му

Голмайсторът на английския национален тим Хари Кейн ще премине скенер на десния глезен, след като бе лошо ударен в тази област по време на убедителната победа на Трите лъва над Иран с 6:2 в първата им среща на световното първенство в Катар.

Капитанът на отбора получи травмата през второто полувреме и бе заменен в 76-та минута.

Селекционерът на англичаните Гарет Саутгейт заяви след двубоя, че смяната е била с чисто превантивна цел, но нападателят бе забелязан да напуска стадиона с превръзка около глезена.

Популярният журналист Дейвид Орнстийн потвърди, че Кейн е подложен на допълнителни тестове, след които ще бъде решено дали ще вземе участие в следващия мач на Англия.

„Първоначалните индикации са, че той е добре,но Англия се надява на ясни резултати от скенера, който ще му бъде направен“, каза Орнстийн.