Мбапе даде ценен аванс на ПСЖ с гол в добавеното време
Куртоа спаси дузпа, изпълнена от Лео Меси

Килиан Мбапе се разписа дълбоко в добавеното време, за да донесе драматична победа с 1:0 над Реал (Мадрид) в първия осминафинален сблъсък от Шампионската лига, в който стражът на гостите Тибо Куртоа спаси дузпа, изпълнена от Лео Меси.

Босът на домакините Маурисио Почетино стартира с Килиан Мбапе, Лео Меси и Анхел ди Мария в атака, като завърналият се след контузия Неймар е на скамейката и може да се появи в игра в течение на мача.

От своя страна наставникът на Кралския клуб Карло Анчелоти, който между 2011 и 2013 година предвождаше парижани, можеше да разчита на всичко най-добро в предни позиции, като Марко Асенсио си партнираше с асовете Карим Бензема и Винисиус.

Мбапе даде ценен аванс на ПСЖ с гол в добавеното време 1

Домакините започнаха настървено и след смао пет минути игра Мбапе проби през Дани Карвахал по лявото крило, пласира изкушаващо центриране, но ударът на Анхел ди Мария мина високо над вратата.

Не след дълго Лео Меси изведе Мбапе зад защитата на гостите с дълъг пас. Французинът се пребори с Карвахал и стреля от няколко метра, но Тибо Куртоа се намеси страхотно. Натискът на парижани продължи и в средата на първата част вратарят на Реал отново трябваше да се намесва след удар от разстояние на Нуно Мендеш.

Мбапе даде ценен аванс на ПСЖ с гол в добавеното време 2

До края на полувремето играта бе равностойна, а до сериозни голови положения не се стигна.

Хората на Почетино натиснаха и след старта на второто полувреме. В 49-ата минута десният бек Ашраф Хакими получи пас на границата на наказателното поле, продължи с едно докосване към Мбапе, който намери начин да стреля, но Куртоа направи ново виртуозно спасяване.

Мбапе даде ценен аванс на ПСЖ с гол в добавеното време 3

Taка се стигна до 60-ата минута, когато Мбапе за пореден път се справи с Дани Карвахал, като този път бе фаулиран в наказателното поле. Реферът Даниеле Орсато от своя страна без колебание посочи бялата точка.

Зад топката застана Меси, но ударът му по земя в лявата част на вратата бе спасен от вездесъщия Куртоа.

Мбапе даде ценен аванс на ПСЖ с гол в добавеното време 4

Малко повече от четвърт час преди края в игра за ПСЖ се появи и бразилеца Неймар, Меси опита отново да обстрелва вратата на испанците, а шут на Мбапе профуча покрай гредата.

Дълбоко в добавеното време все пак усилията на домакините дадоха резултат. Неймар намери Мбапе на левия фланг.

Френският национал овладя топката и успя да нахлуе в наказателното поле, преминавайки между Едер Милитао и Лукас Васкес. Последва удар по земя в близкия ъгъл, който бе неспасяем за Куртоа – 1:0.

Състави:

ПСЖ: 99. Джанлуиджи Донарума – 2. Ашраф Хакими, 5. Маркиньос (капитан), 3. Преснел Кимпембе, 25. Нуно Мендеш – 15. Данило, 8. Леандро Паредес, 6. Марко Верати – 7. Килиан Мбапе, 30. Леонел Меси, 11. Анхел ди Мария

Резерви: 1. Кейлор Навас, 9. Мауро Икарди, 10. Неймар, 17. Колин Дагба, 18. Джорджиньо Вайналдум, 20. Лейвин Курзава, 21. Андер Ерера, 22. Данило, 23. Юлиан Дракслер, 24. Тило Керер, 27. Идриса Гей, 34. Шави Симонс

Треньор: Маурисио Почетино

Реал Мадрид: 1. Тибо Куртоа – 2. Дани Карвахал, 3. Едер Милитао, 4. Дейвид Алаба, 23. Ферлан Менди – 14. Каземиро, 8. Тони Кроос, 10. Лука Модрич – 11. Марко Асенсио, 9. Карим Бензема (капитан), 20. Винисиус

Резерви: 13. Андрий Лунин, 6. Начо Фернандес, 7. Еден Азар, 12. Марсело, 15. Федерико Валверде, 16. Лука Йович, 17. Лукас Васкес, 18. Гарет Бейл, 19. Дани Себайос, 21. Родриго, 22. Иско, 25. Едуардо Камавинга

Треньор: Карло Анчелоти

Съдия: Даниеле Орсато (Итaлия)