ПСЖ обърна Сент Етиен в дебюта на Рамос, Меси с три асистенции
Парижани вече имат 14 точки преднина пред Ница на върха в класирането.

Отборът на Пари Сен Жермен надделя с 3:1 при гостуването си на Сент Етиен в двубой от 15-ия кръг на френската Лига 1. За “принцовете” най-после официален дебют записа Серхио Рамос, който стартира от първата минута на стадион „Жофроа Гушар”.

Гостите натиснаха своя опопент в началото и това даде резултат в 5-ата минута, когато Неймар бе точен, но попадението впоследствие беше отменено от ВАР заради засада на бразилеца.

В 23-ата минута Сент Етиен излезе напред в резултата. Иван Масон бе изведен отлично в предни позиции и стреля, а Донарума спаси. Топката обаче стигна до краката на Денис Буанга, който от близка дистанция даде аванс на своя тим.

Домакините останаха в намален състав в самия край на първата част, когато Тимоти Колоджиейчак бе изгонен за нарушение срещу Килиан Мбапе.  От последвалото изпълнение на прекия свообден удар Лионел Меси качи с хубаво центриране кълбото на главата на Маркиньос, който върна равенството на таблото.

Френският гранд натисна газта през второто полувреме и това даде резултат в 79-та минута, когато Меси изведе Анхел Ди Мария сам срещу стража на гостите, а офанзивният футболист оформи пълния обрат за “принцовете”.

В 85-ата минута Маурисио Почетино получи неприятна новина, след като стана ясно, че Неймар е получил тежка контузия.

Всичко в срещата бе решено в 91-ата минута, когато Маркиньос реализира втория си гол в срещата след третата асистенция на Лионел Меси.