Рая спаси Арсенал от поражение срещу Аталанта в Бергамо
Вратарят спаси дузпа и последвалата добавка, за да запази нулевото равенство.

Аталанта и Арсенал не успяха да си вкарат голове и завършиха 0-0 на стадион „Гевис“ в Бергамо като герой в мача се превърна вратаря на „Артилеристите“ Давид Рая.

Първото полувреме не ни предложи почти нищо интересно като може да бъде запомнено с 1 жълт картон и 1 изпълнение на фаул от гостите.

В началото на второто полувреме обаче се стигна до ключовата ситуация в цялата среща, когато домакините получиха правото да изпълнят 11 метров наказателен удар след нарушение на Партей в наказателното поле на своя отбор.

Матео Ретеги изпълни дузпата като Давид Рая хвана ъгъла и спаси, но топката попадна отново в Ретеги и той отправи удар с глава, но феноменална реакция на Рая не доведе до гол.

До края на срещата, Аталанта имаше игрово предимство, но така и не стигнаха до гол като в последните минути и двата състава решиха да не рискуват и се задоволиха с точката.

Домакините имаха 1.75 очаквани голове като за „Артилеристите“ числото беше 0.65.