Разлика в класата: Тотнъм изнесе лекция на Лудогорец
Българският шампион не отправи нито един удар

Безидеен Лудогорец инкасира тежко поражение с 4:0 при гостуването на английския Тотнъм Хотспър в среща от груповата фаза на Лига Европа.

Съставът на Станислав Генчев изигра един от най-слабите си мачове на европейската сцена, като през цялото време не успя да отправи нито един точен удар във вратата на Шпорите, и логично записа четвъртата си загуба в група J.

Разлика в класата: Тотнъм изнесе лекция на Лудогорец 1

Както всички срещи от европейските клубни турнири и тази в северен Лондон започна с минута мълчание в памет на великия Диего Армандо Марадона, който почина вчера на 60-годишна възраст.

Тотнъм излезе напред след четвърт час игра – Карлос Винисиус получи подаване от Деле Али, а Драгош Григоре и Оливие Вердон не успяха да се справят с бразилеца и той прати топката зад гърба на Пламен Илиев.

Двайсетина минути по-късно Хотспър дублира аванса си. Ндомбеле напредна с топка в крака, преминавайки покрай няколко играчи на Лудогорец и стреля по земя към вратата на Илиев. Българският страж изби, но топката стигна до Деле Али, който подаде на Карлос Винисиус за втория му гол в мача.

Разлика в класата: Тотнъм изнесе лекция на Лудогорец 2

През второто полувреме картината на терена не се промени – Тотнъм продължи да има пълно надмощие.

В 63-ата минута Хари Уинкс направи резултата 3:0 с удивителен гол. Той получи топката от тъч и прати топката в мрежата зад Пламен Илиев с шут от около 40 метра.

Десет минути по-късно Тотнъм вече водеше с 4:0. Хьойберг отне на Доминик Янков и намери Деле Али. Англичанинът центрира в назаказателното полекъдето Винисиус овладя на гърди и чукна към Лукас Моура, който разстреля Илиев.

Козмин Моци стана играчът на Лудогорец с най-много мачове в евротурнирите – 81.

Лига Европа, Група J, “Тотнъм Хотспър стейдиъм”, Лондон

ТОТНЪМ – ЛУДОГОЕЦ 4:0 (2:0)

Голмайстори: 1:0 Карлос Винисиус 16′, 2:0 Карлос Винисиус 34′, 3:0 Хари Уинкс 64′, 4:0 Лукас Моура

Съставите:

Тотнъм: 12. Джо Харт (81′ 41. Уайтмен), 2. Мат Дохърти, 6. Давинсон Санчес, 8. Хари Уинкс, 9. Гарет Бейл (67′ 47. Джак Кларк), 20. Деле Али (82′ 48.Хари Уайт), 25. Танганга, 27. Лукас Моура (82′ 53. Скарлет), 28. Ндомбеле (61′ 5. Хьойберг), 33. Бен Дейвис, 45. Карлос Винисиус

Резерви: 40. Остин, 41,. Уайтмен, 3. Серхио Регилон, 5. Хьойберг , 7. Хюн-Мин Сон, 10. Хари Кейн, 15. Ерик Дайър, 17. Муса Сисоко, 24. Серж Орие, 47. Кларк, 48. Хари Уайт, 53. Скарлет

Лудогорец: 23. Пламен Илиев, 3. Антон Недялков, 11. Кирил Десподов (65′ 37. Бърнард Текпетей), 12. Анисе Абел ( 67′ 95. Каули Оливейра), 21. Драгош Григоре, 22. Икоко, 24. Оливие Вердон, 25. Стефан Баджи, 28. Клаудиу Кешеру (67′ 13. Мавис Чибота), 30. Козмин Моци, 64. Доминик Янков

Резерви: 27. Владислав Стоянов, 69. Дамян Дамянов, 5. Георжи Терзиев, 10. Елвис Ману, 13. Мавис Чибота, 32. Жозуе Са, 37. Бърнард Текпетей, 81. Димитър Митков, 82. Йорданов, 95. Каули Оливейра

Жълти картони: Ндомбеле (Т), Клаудиу Кешеру, Кирил Десподов (Л)