РБ Залцбург пребори Динамо (Загреб) след страшна драма
Австрийците излязоха на първо място за момента

РБ Залцбург успя да победи с 1:0 Динамо Загреб в мач от група “В” на Шампионска лига. Единственият голмайстор в двубоя бе Ноа Окафор, който се разписа в 71-та минута от дузпа.

Още във втората минута домакините успяха да стигнат до удар към вратата на Ливакович, а в 11-та минута дойде първата по-опасна възможност за Динамо Загреб, когато Роберт Любчич засече добро центриране в наказателното и прати топката към вратата, но удара бе блокиран от защитник на Залцбург.

Домакините трябваше да чакат до 68-та минута, когато получиха дузпа, а Ноа Окафор се нагърби с изпълнението и прати топката във вратата.

Двубоят стана много драматичен в края, когато първо Шешко имаше шанс да удвои преднинатата на Залцбург и да затвори мача в 91-та минута, но шута му бе спасен от Доминик Ливакович. В 93-та минута пък Йосип Дърмич от Динамо Загреб попари немския тип, но гола бе отменен заради засада.