Карим Бензема и Серхио Рамос осигуриха безоблачния успех

13-кратният европейски клубен шампион Реал Мадрид прекрачи без затруднения в четвъртфиналите на Шампионската лига след комфортна победа с 3:1 в срещата-реванш с италианския Аталанта.

Точни за успеха на Кралския клуб бяха “дежурният” голмайстор Карим Бензема, реализирал 70-ото си попадение в турнира, капитанът Серхио Рамос, превърнал в гол дузпата, отсъдена четвърт час след началото на втората част, и Марко Асенсио.

Единственият гол за италианския тим, загубил и първата среща с 1:0, бе дело на Луис Муриел.

Статистиците пък побързаха да отбележат, че Рамос вече е само на едно попадение от челната позиция в своебразната класация за най-резултатен бранител на Реал в Шампионската лига. Начело все още е Роберто Карлуш с 16 гола, един повече от Серхио.

Тони Кроос пък стана едва вторият германски полеви играч, започнал като титуляр в среща от Шампионската лига в 100 мача. Единствено бившият капитан на Байерн Мюнхен Филип Лам има повече – 110. С повече от 100 срещи са и вратарите Мануел Нойер и Оливер Кан.

Бензема даде аванс на домакините след 34 минути игра, възползвайки се от груба грешка на Аталанта – вратарят на Бергамаските Марко Спортиело подар топката на Лука Модрич, хърватинът намери непокрития Бензема, който без затруднения откри – 1:0.

Рамос дублира аванса с точен удар от бялата точка, след като Винисиус бе фаулиран в наказателното поле от Рафаел Толой.

В края на срещата пък двата тима си размениха по едно попадение – Луис Муриел стана автор на утешителния гол за Аталанта, а Марко Асенсио оформи крайния резултат.

РЕАЛ МАДРИД – АТАЛАНТА 3:1 (1:0)

Голмайстори: 1:0 Карим Бензема (34), 2:0 Серхио Рамос (60 – дузпа), 2:1 Луис Муриел (83), 3:1 Марко Асенсио (85)

Реал Мадрид (4-3-3): 1. Тибо Куртоа – 6. Начо, 4. Серхио Рамос (К) (Едер Милитао 64′), 5. Рафаел Варан, 23. Ферлан Менди – 15. Федерико Валверде (Марко Асенсио 82′), 8. Тони Кроос, 10. Лука Модрич – 17. Лукас Васкес, 9. Карим Вензема, 20. Винисиус Жуниор (Родриго 69′)

Треньор: Зинедин Зидан

Аталанта (3-4-2-1): 57. Марко Спортиело – 2. Рафаел Толой (К) (Хосе Паломино 61′), 17. Серхио Ромеро, 19. Берат Джимсити – 3. Деян Мелег, 15. Мартен Де Роон, 32. Матео Песина (Матия Калдара 84′), 8. Робин Госенс (Йосип Иличич 59′) – 88. Марио Пашалич (Дуван Сапата 46′), 18. Руслан Малиновски – 9. Луис Муриел (Алексей Миранчук 84′)

Треньор: Джан Пиеро Гасперини

Съдия: Дани Маккели (Нидерландия)