Реал Мадрид не допусна изненада и би Щутгарт с 3:1
"Белия балет" започна защитата на титлата си с успех на "Бернабеу"

Реал Мадрид стартира в новия формат на Шампионската лига с победа над Щутгарт на “Сантиаго Бернабеу”. “Белия балет” надви “мерцедесите” с 3:1 и макар резултатът да изглежда убедителен, победните два гола за домакините паднаха след 83-та минута.

Щутгарт започна силно срещу Реал Мадрид и имаше първия шанс за гол в 16-ата минута, когато Денис Ундав продължи топката към Анджело Щилер, но Тибо Куртоа успя да спаси. В 28-ата минута германците отново бяха близо до гол. След контраатака Дениз Ундав стреля, топката рикошира в крака на Даниел Карвахал и удари напречната греда на Куртоа.

Реал също имаше своите моменти и пет минути по-късно съдията отсъди дузпа за нарушение срещу Антонио Рюдигер, но след преглед на ВАР отмени решението си. В края на първото полувреме Ундав отново бе в центъра на събитията, след като получи пас зад отбраната на Реал и бе съборен от Карвахал в наказателното поле. Въпреки това, съдията правилно отмени дузпата заради засада.

Реал Мадрид поведе в самото начало на второто полувреме, когато Орелиен Чуамени намери Родриго с точен пас, а той асистира на Килиан Мбапе, който вкара при дебюта си в Шампионска лига за Реал. Малко по-късно, в 59-ата минута, Винисиус Жуниор стреля от границата на наказателното поле, но топката удари гредата.

Щутгарт успя да изравни в 68-ата минута след корнер, когато Дениз Ундав засече с глава подаване от Левелинг, след като Чуамени изпусна нападателя.

В 83-ата минута обаче Реал си върна преднината. Лука Модрич центрира от корнер и Антонио Рюдигер, оставен непокрит, отбеляза с глава, осигурявайки победата на “кралете” с 3:1.