Реал Мадрид се класира на финал на Световното клубно първенство
"Белият балет" се справи с Ал Ахли с голове на Винисиус, Валверде, Родриго и Арибас

Реал Мадрид победи Ал Ахли по категоричен начин с резултат 4:1 в среща от 1/2-финалите на Световното клубно първенство.  Така “белият балет” се класира на финала на турнира и ще се опита да спечели пето отличие, като в спора за трофея ще срещне Ал Хилал от Саудитска Арабия.

Реал Мадрид поведе в резултата в края на първата част чрез Винисиус Жуниор. Малко след началото на второто полувреме Федерико Валверде се разписа за 2:0 и предреши крайния изход на срещата.

В 65-ата минута Али Маалул върна интригата с попадение от дузпа за Ал Ахли. Египетският тим опита да създаде още неприятности за защитата на съперника, но отбраната на “белия балет” действаше концентрирано.

В 87-ата минута Лука Модрич пропусна дузпа за Реал Мадрид. Малко след това испанският тим вкара трети гол чрез Родриго, който направи 3:1.

В 98-ата минута младият нападател Серхио Арибас оформи крайния резултат 4:1. За 21-годишния футболист това бе първи гол за представителния тим на “белия балет”.