Реал стартира защитата на титлата с равенство срещу Майорка
„Лос Бланкос“ не успяха да победят Майорка на Естади Майорка Сон Моиш.

Майорка и Реал Мадрид завършиха 1-1 в Палма де Майорка като своя официален дебют в испанското първенство направи новата голяма суперзвезда на „Белите“ Мбапе.

„Белите“ започнаха много уверено мача в дебюта на Килиан Мбапе в ЛаЛига и последваха вихрени атаки през първите минути на двубоя, които логично доведоха до гол. В 13тата минута, Родриго реализира страхотен гол след шут от наказателното поле като асистенцията за попадението му предостави с пета неговият сънародник Винисиус Джуниър.

След това обаче, домакините се по успокоиха и заиграха по-добре като имаха ситуации да отбележат гол до края на полувремето, но не успяха да го сторят.

Въпреки това, Майорка не се отчая и усилията им бяха възнаградени в началото на второто полувреме, когато след корнер в 53тата минута, Ведат Муриджи се разписа с глава, за да изравни резултата като виновник за гола може да бъде определен Рюдигер, който скочи, но остана под топката.

След изравнителния гол Мбапе взе нещата в свои ръце и негови пробиви на 2 пъти почти не завършиха с гол като единия път вратаря спаси, а в другия домакините имаха късмет че топката не попадна в Родриго.

Майорка можеха да измъкнат дори победата като имаха 2 страхотни шанса на контраатака в последните минути от редовното време, но не успяха да отбележат гол.

В последната секунда от добавеното време, Ферлан Менди извърши скандален фаул и напълно заслужено получи червен картон.