Тимът на Стивън Джерард повеждаше два пъти в резултата

Предвожданият от Стивън Джерард Рейнджърс и английският гранд Арсенал завършиха наравно – 2:2, в контролна среща на стадион „Айброкс“ в Глазгоу.

Шотландският шампион повеждаше два пъти в резултата, но в крайна сметка Артилеристите се добраха до ремито с късен гол на Еди Нкетиа.

Бившият футболист на Брайтън и Уигън Леон Балогун изведе Джърс след 14 минути игра, но в средата на първата част 21-годишният ляв краен защитник Нуно Тавареш, който бе привлечен преди дни от Бенфика, възстанови паритета.

През второто полувреме Стиви Джи и мениджърът на Арсенал Микел Артета направиха куп промени в съставите си.

Четвърт час преди края швейцарецът Седрик Итън вкара втори гол за Рейнджърс след центриране от корнер, но в 83-тата минута Нкетиа оформи крайното 2:2 с плътен удар с левия крак.