Реми в “Овча купел”, Славия и Локо Пловдив съседи в класирането
Славия остава на 5-о място, Локо Пловдив е шести

Славия и Локомотив (Пловдив) не успяха да излъчат победител в оспорван двубой от 18-ия кръг от efbet Лига.

СНИМКИ: Антон Узунов

Равенството 1:1 беше оформено още през първото полувреме на двубоя, играл се на стадиона в столичния квартал “Овча купел”.

Гостите от Пловдив излязоха напред в 35-ата минута. След късо изпълнение на ъглов удар вляво от вратата на Светослав Вуцов топката стигна до Димитър Илиев, който подаде към Салинас.

Реми в "Овча купел", Славия и Локо Пловдив съседи в класирането 1

Бразилецът центрира прецизно с левия крак във вратарското поле, а включилият се от втора линия Йосип Томашевич изпревари Крис Добрев и с удар с левия крак от близка дистанция опъна мрежата.

Славия обаче намери сили да изравни още преди почивката. Радослав Кирилов центрира с левия крак, а „грешникът“ Добрев  изпревари Милош Петрович и вкара с глава от десетина метра – 1:1.

Белите останаха на пета позиция във временното класиране с 28 точки, следвани от Локо Пловдив – с 25.

СЛАВИЯ – ЛОКОМОТИВ (Пловдив) 1:1 (1:1)

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Йосип Томашевич (35), 1:1 Кристиан Добрев (40)

Славия: 21. Светослав Вуцов – 55. Андреа Христов (к), 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес – 17. Ерол Дост, 16. Кемело Нгуена – 11. Кристиан Добрев (61′ – 88. Тони Тасев), 7. Питър Макрилос (72′-73.Иван Минчев), 10. Радослав Кирилов – 71. Емил Стоев

Резерви: 1. Георги Петков, 73. Иван Минчев, 5. Мартин Атанасов, 88. Тони Тасев, 15. Мартин Георгиев, 19, Мартин Сораков, 29. Борис Димитров

Старши треньор: Златомир Загорчич

Локо Пд: 71. Лукас Рейдър – 4. Кристиан Гомис, 5. Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович – 9. Бирсент Карагарен, 39. Парвиз Умарбаев, 6. Емил Янчев, 33. Йосип Томашевич – 16. Лукас Салинас – 14. Димитър Илиев (к), 10. Георги Минчев

Резерви: 1. Илко Пиргов, 25. Артур Крачун, 44. Николай Николаев, 28. Айвън Ангелов, 19. Александър Иванов, 15. Видол Сейменски, 7. Иван Сулев

Старши треньор: Александър Тунчев