Рен не успя да пречупи последния Дижон, но оглави класирането
Двата тима направиха 1:1 на старта на 7-ия кръг в Лига 1

Отборът на Рен оглави класирането в Лига 1, въпреки че не успя да спечели визитата си на последния Дижон и двата тима завършиха при резултат 1:1.

Гостите бяха доминираха в първите минути, а вратарят на Дижон Алагбе трябваше да се намесва при опасен изстрел на Буриго.

Рен поведе в 24-ата минута, когато Хамари Траоре проби отдясно и с отлично подаване намери Терие, който се разписа за 0:1.

В 54-ата минута Балде показа добра техника и преодоля двама бранители, след което завърши атаката с точен удар – 1:1.

Рен превъзхождаше своя съперник във финалните минути, но не успя да стигне до успеха.

Така след равенството Рен вече е едноличен лидер в класирането с 15 точки. Дижон остава на последната позиция след седем кръга с 2 точки