Рилски завърза битката за титлата, надви Левски-Лукойл в София
Самоковци намалиха изоставането си на 1:2 във финалната серия на НБЛ

Финалната серия на Националната Баскетболна Лига продължи днес с мач в столичната зала зала “Универсиада”, като тимът на Рилски Спортист записа успех с 94:89 над Левски-Лукойл в мач №3, като така намали изоставането си на 1-2 в битакта за златните медали.

Страхотен мач за гостите от Самоков изигра Николас Карвачо, който се отчете с 22 точки и 15 борби. Брендън Браун вкара 21 точки, Павлин Иванов остана със 17, докато Трей Портър добави 14 точки.

Най-резултатни в тима на Левски-Лукойл бяха Тайрън Бразелтън и Данило Тасич с по 19 точки. Кийт Бенсън вкара 14 и се отличи с 7 борби.

Рилски пое контрола върху мача в началото и имаше аванс от 2:10 точки, но домакините направиха някои добри атаки и бяха стабилни в защита, за да намалят на 9:10. В следващите минути Рилски отново имаше превес и поведе с 19:13, но гостите видяха как преднината им бива наваксана в края на първата част, като Левски поведе с 23:20 и я спечели с 23:22 точки.

Във втората част воденият от Тити Папазов отбор доминираше и имаше аванс от 6-7 точки през повечето време, като се прибра на почивка на полувремето при резултат 43:39. В третата част обаче Рилецо направи пълен обрат. Гостите започнаха силно и поведоха с 46:45, след което преднината им постоянно се увеличаваше и бе от 12 точки в края на част номер 3 – 70:58.

Левски-Лукойл се събуди в последната четвърта част, но тази разлика от 12 точки бе много сериозна. Домакините намалиха до 79-85, но след това Рилски поддържаше нивото и в крайна сметка спечели с 94:89 точки.