Рома с пълен обрат над Лече за Купата на Италия
"Вълците" ще играят срещу Интер в началото на февруари

Рома надви с 3:1 отборът от Серия Б Лече в 1/8-финален сблъсък от Купата на Италия след обрат.

В 14-та минута изненадващо Лече откри след гол на Артуро Калабрези, който отбеляза с глава след корнер. ВАР провери редовността на гола и го зачете.

Пет минути преди почивката Рома успя да изравни. Тами Ейбрахам отклони топката с глава и Мараш Кумбула връхлетя върху нея, за да върне равенството на таблото.

В 54-та минута “вълците” направиха пълен обрат след като Мхитарян намери с отличен пас Ейбрахам, който бързо елиминира защитник и заби топката в долния ляв ъгъл от около 15 метра.

След час игра Лече остана с 10 души след като Марио Гарджуло си изкара два жълти картона в рамките на 120 секунди, а това доведе и до трети гол за Рома в 81-та минута, когато Елдо Шомуродов реши всичко в срещата.

Така Рома си осигури среща с Интер на 1/4-финалите срещу Интер.