Рома се издъни срещу Фиорентина и се сбогува с мечтите си за топ 4
Сезонът на "вълците" ще бъде предопределен от последните два мача до края на сезона.

Воденият от Жозе Моуриньо отбор на Рома загуби гостуването си на Фиорентина с 1:2. След поражението “вълците” се сбогуваха с шансовете си за класиране в топ 4. В момента те заемат 6-ата позиция в Серия А и изостават на 4 точки от четвъртия Милан само един кръг преди края. Те обаче все още имат шанс да играят в Шампионската лига през следващия сезон. Това ще стане обаче само, ако те спечелят трофея от Лига Европа.

Рома поведе в резултата още в 11-ата минута. В голмайстор за гостите се превърна Стефан Ел Шарауи. Резултатът се запази в полза на Рома до 85-ата минута, когато Лука Йович изравни след асистенция на Мандрагора. Едва 3 минути по-късно Джонатан Иконе осъществи обрата.

Двубоят не бе от никакво значение за Фиорентина. Възпитаниците на Винченцо Италиано заемат 9-ата позиция във временното класиране и няма за какво да се борят до края на сезона в Серия А. Подобно на Рома обаче и на тях им предстои финал на европейски турнир – този в Лигата на Конференциите.