Рутинна победа за Франция в Казахстан
Мбапе пропусна дузпа, в сряда "петлите" гостуват в Босна

Четири дни след разочароващото домакинско равенство срещу Украйна на старта на световните квалифиакации за шампионата в Катар, Франция записа очаквана победа при гостуването на аутсайдера в Група D Казахстан.

Успехът с 2:0 на “Астана Арена” бе подпечатан с попадение в средата на първото полувреме на Усман Дембеле – след асистенция на Антони Марсиал, и автогол с глава след центриране от ъглов удар на Сергий Малий малко преди почивката.

Toва бе първото попадение на Дембеле с националната фланелка от юни 2018 година насам.

Четвърт час преди края на срещата Нурали Акип извърши нарушение в наказателното поле, но вратарят на казаците Александър Мокин парира изпълнената от звездата на гостите Килиан Мбапе дузпа.

Рутинна победа за Франция в Казахстан 1

Петлите са на първа позиция в групата с 4 точки, следвани от три отбора – Босна и Херцеговина, Финландия и Украйна, с по 1 точка от 1 изигран мач. Казахстан е на дъното без точков актив.

Тази вечер украинците са домакини на Финландия.

В сряда французите гостуват на Босна и Херцеговина, чийто селекционер Ивайло Петев е заразен с коронавирус.