Рутинна победа за Манчестър Сити като гост на Бърнли
"Гражданите" спечелиха с 2:0 визитата си, Лестър бие Фулъм със същия резултат

Лидерът във Висшата лига Манчестър Сити продължава победния си ход и записа девети пореден успех в първенството, след като се наложи с 2:0 като гост на Бърнли.

Срещата от 22-ия кръг започна отлично за тима на Пеп Гаурдиола, който поведе в резултата в 3-ата минута. Бернардо Силва отправи силен удар към вратата, Ник Поуп не се намеси по най-добрия начин и отклони към Габриел Жезус, а той насочи с глава в мрежата.

В 38-ата минута Гюндоган направи чудесен пас за Стърлинг, който на празна врата от няколко метра нямаше как да пропусне – 2:0 за гостите.

Малко след това Матей Видра отправи опасен диагонален удар по земя, но топката премина покрай десния страничен стълб.

Рияд Марез вкара трети гол за „гражданите“ в 57-ата минута, но попадението беше отменено заради засада, което решение беше потвърдено и от ВАР.

Манчестър Сити задържа аванса си от два гола и се поздрави с успеха.

„Гражданите“ са на върха в таблицата със 47 точки, на три от Манчестър Юнайтед, който има и мач повече.

По същото време Лестър взе гостуването си на Фулъм също с 2:0. Точни за „лисиците“ бяха Ихеаначо (17) и Джеймс Джъстин (44). Отборът на Брендън Роджърс събра 42 точки и измести от третото място Ливърпул (40т.), който е домакин днес от 22:15 на  Брайтън.