Сака се контузи срещу Гърция и притесни Арсенал
Крилото на "топчиите" напусна терена малко след почивката на "Уембли"

Крилото на националния отбор на Англия Букайо Сака получи контузия по време на загубата с 1:2 от Гърция в Лондон в мач от Лигата на нациите. Футболистът на Арсенал беше принуден да напусне терена в 51-вата минута, изпитвайки силна болка в задната част на десния крак.

“При атаката за първия гол на Гърция можеше да се види, че той почувства нещо в крака си”, сподели селекционерът на Англия Лий Карсли след края на мача.

Участието на Сака в следващия шампионатен мач на Арсенал срещу Борнемут на 19 октомври е под въпрос. Очаква се в следващите дни да стане ясно колко сериозна е травмата на играча, но най-вероятно става въпрос за разтежение на задния бедрен мускул. Ако това се окаже факт, ще зависи каква е степента на контузията, за да се определи точното време за възстановяване, но почти сигурно ще бъде от аут терените поне две седмици.