Крилото на националния отбор на Англия Букайо Сака получи контузия по време на загубата с 1:2 от Гърция в Лондон в мач от Лигата на нациите. Футболистът на Арсенал беше принуден да напусне терена в 51-вата минута, изпитвайки силна болка в задната част на десния крак.
“При атаката за първия гол на Гърция можеше да се види, че той почувства нещо в крака си”, сподели селекционерът на Англия Лий Карсли след края на мача.
Участието на Сака в следващия шампионатен мач на Арсенал срещу Борнемут на 19 октомври е под въпрос. Очаква се в следващите дни да стане ясно колко сериозна е травмата на играча, но най-вероятно става въпрос за разтежение на задния бедрен мускул. Ако това се окаже факт, ще зависи каква е степента на контузията, за да се определи точното време за възстановяване, но почти сигурно ще бъде от аут терените поне две седмици.
Арсенал следи един от големите таланти на бразилския футбол
Кои са фаворитите за трофея ФА Къп според Betvam?
Арсенал ще спори с Челси и Ливърпул за млад халф на Лил 
