Сампдория прекъсна черна серия в първенството срещу Верона
Сампдория с ценен успех в все по-трудната си борба за оцеляване

Сампдория постигна успех с 3:1 над гостуващия Верона в първи неделен мач от 27-ия кръг от Серия А.  Домакините прекъснаха ужасната серия от 10 поредни двубоя без успех в Серия А в която бяха попаднали, като две попадения за успеха реализира Маноло Габиадини, който се разписа в 24-ата и 35-ата минута.

Давиде Фараони върна един гол в полза на Верона в 89-ата минута, но Алесандро Дзаноли оформи крайното 3:1 в деветата минута на допълнителното време на двубоя. Гостите допуснаха пети пореден двубой без победа и се намира на 18-то място в класирането с 19 точки. Сампдория пък е на 19-та позиция с четири точки по-малко от днешните си съперници.

По-късно тази вечер е дербито между Интер Милано и Ювентус, а в друг от най-интересните мачове един срещу друг застават столичните съперници Лацио и Рома.