Саша Илич изпробва нова схема в контролата срещу Септември
"Червените" пробваха 4-4-2 в ромб в контролата със Септември София

Днес отборът на ЦСКА надделя с 2:0 над Септември в контрола, която се проведе на тренировъчната база в Панчарево. Дюкенс Назон и Дауда Бамба донесоха успеха на “армейците”, но по-интересното в мача бе новата схема, в която играха възпитаниците на Саша Илич. Сръбският специалист замени досегашната формация 4-2-3-1 с 4-4-2 в ромб.

При тази тактическа постройка тимът на ЦСКА игра без крила. Преди почивката пред защитата действаше Бауренски, а в атака си партнираха Назон и Морено, а след 60-ата минута Юга действаше пред 4-мата в защита, а Бамба и Бисмарк Чарлс в нападение.

Тибо Вион се подвизава отдясно на защитата, където ще бъде използван и в предстоящите мачове с Пирин и Лудогорец заради наказанието на Турицов и контузията на Дончев. Предстои да видим дали Саша Илич ще излезе и с новата схема в тези срещи.