Нотингам също е на полуфинал след победа с дузпи срещу Уулвс

Саутхямптън се класира за полуфиналите на Карабао Къп (Купата на Лигата) – третия по значимост турнир в Англия, след знакова победа с 2:0 над шампиона Манчестър Сити.

Гражданите очевидно не бяха особено заинтересовани при гостуването си на южния английски бряг, позволявайки на Светците да се сдобият със солиден аванс от два гола още преди да е изтекъл и половин час игра.

Секу Мара откри резултата в 23-ата минута, а шест минути по-късно Муса Дженепо също бе точен, за да постави началото на мощни напеви от трибуните на “Сейнт Мери’с Стейдиъм”.

Любопитно е да се отбележи, че Саутхямптън заема последното място във Висшата лига, докато Сити спечели шест от последните девет издания на турнира.

В другия четвъртфинал, игран тази вечер Нотингам Форест елиминира Уулвърхямптън след изпълнение на дузпи, като редовното време завърши наравно – 1:1.