Седемкаратов парижки експрес заслепи Макаби
Меси, Мбапе и Неймар герои за парижани

Звездното трио Лео Меси-Килиан Мбапе-Неймар изнесе спиращ дъха голов спектакъл, за да донесе на Пари Сен Жермен главозамайваща победа със 7:2 срещу отчаяния Макаби (Хайфа) в среща от Група Н на Шампионската лига.

По този начин парижани изравниха рекорда си за най-много реализирани попадения в среща от европейските клубни турнири.

Досегашните най-впечатляващи представяне на ПСЖ бяха регистрирани през 200о година – 7:2 в Шампионската лига срещу норвежкия Розенборг, през 2001 година – 7:1 срещу Ла Гантоас в Интертото Къп и през 2017 година – 7:1 срещу Селтик в Шампионската лига.

Изразителната победа остави гранда от френската столица на върха на подреждането в групата с 11 точки, колкото има и Бенфика, надделял с 4:3 над Ювентус в другата среща в потока.

ПСЖ  унищожи интригата в дуела още през първото полувреме, когато Меси се разписа два пъти, а Мбапе и Неймар също попаднаха сред голмайсторите.

Aржентинският маестро пък стана единственият играч сред петте водещи първенства в Европа, който може да се похвали с 10 гола и 10 асистенции в мачове във всички турнири.

Макаби също намери сили за попадение преди почивката – негов автор стана сенегалският защитник Абдулайе Сек.

Головата фиеста в Париж продължи и след подновяването на играта. Сек добави още едно попадение към сметката си, последва втори точен удар на Мбапе, автогол на Шон Голдберг, а испанецът оформи крайното 7:2 в 84-ата минута след асистенция на Меси.