Селтик триумфира с 53-та титла в Шотландия
Четири кръга преди края на кампанията, Селтик спечели своята 53-та титла на Шотландия

Селтик спечели титлата в шотландската Висша лига, след попадения във втората част отборът от Глазгоу стигна до победата с 2:0 като гост на Хартс в двубой от 34-ия кръг и така предсрочно си осигури първото място в класирането. “Зелено-белите” са недостижими на върха с 95 точки, четири кръга преди края на кампанията.

На стадион “Тайнкасъл” Александър Кокрейн получи червен картон в самия край на първото полувреме и остави столичани с човек по-малко на терена.

След почивката превъзходството на Селтик осигури две попадения в полза на водения от мениджъра Ангелос Постекоглу състав. Японецът Кього Фурухаши откри резултата в 67-ата минута след асистенция на неговия сънародник Рео Хатате. Влезлият като резерва Хюн-гю О от Република Корея оформи крайното 2:0 десет минути преди изтичане на редовното време на двубоя в Единбург.

Селтик спечели втора поредна и общо 53-та титла в първенството на Шотландия.