Северна Македония превзе Германия и мечтае за участие на Мондиал
Западните ни съседи шокираха селекцията на Йоаким Льов в Дуисбург

Националният отбор на Северна Македония постигна една от най-големите победи в историята си, след като срази Германия с 2:1 като гост в двубой от квалификациите за Мондиал 2022. Бундестимът имаше превъзходство на терена в Дуисбург, но техният съперник си тръгна с трите точки, след като Елмас и Пандев се разписаха за западните ни съседи, а точен за домакините бе Гюндоган.

Германия създаде шест положения за гол до почивката, но секудни преди края на първата част Северна Македония откри резултата с попадение на Горан Пандев при първия си удар към вратата на противника.

В 63-ата минута Илкай Гюндоган изравни от дузпа и всички очакваха Германия да направи пълен обрат в мача, тъй като бе тотален фаворит в срещата. В 85-ата минута обаче халфът на Наполи – Елиф Елмас, донесе успеха на Северна Македония, разписвайки се след асистенция на Адриан Адеми.

С този успех Северна Македония събра актив от 6 точки, колкото има и Германия, а лидер в групата е Армения с 9 пункта след първите три кръга.