Севиля разби Елче за 15 минути и диша по-спокойно
Севилци вече са на 4 точки над опасната зона

Севиля записа класическа победа с 3:0 над Елче на „Рамон Санчес Писхуан“ в двубой от 19-ия кръг на Ла Лига. Андалусийците имат труден сезон и се борят за оцеляване, колкото и нелогично да звучи това предвид класата на футболистите, с които разполагат.

Все пак с победата днес Севиля се отдалечи на 4 точки от зоната на изпадащите във временното класиране. Мароканският национал Юсеф Ен Несири се разписа на два пъти, а едно попадение добави световният шампион с Аржентина – Маркус Акуня.

Акуня асистира за първия гол на Ен Несири, който с глава забоде топката в мрежата в 29-ата минута.

В 41-ата минута главният рефер Сесар Сото Градо изгони Педро Бигас от състава на гостите заради грубо нарушение.

Две минути след това Маркос Акуня се ориентира най-добре в пеналта след разбъркване и вкара за 2:0.

В добавеното време първата част Сусо комбинира с Ен Несири, който с прецизен удар се разписа за 3:0, като срещата завърши при този резултат.

Със спечелените три точки тимът на Севиля се изкачва до 13-о място в Ла Лига с актив от 21 пункта, докато Елче има само 6 точки и е на дъното.