"Гайдарите" продължават да мечтаят след триумф над "Ла Фурия".

След като се наложи преди няколко дни с класическото 3:0 над Норвегия, националният отбор на Испания допусна изненадващо поражение във втория си мач от квалификациите за Евро 2024, което ще се проведе в Германия.

Възпитаниците на Луис де ла Фуенте инкасираха сензационна загуба при визитата си на Шотландия с 0:2 на “Хемпдън Парк”.

Първото попадение в срещата падна още в 7-ата минута, когато Анди Робъртсън добре намери в наказателното поле Скот Мактоминей, който матира Кепа Арисабалага.

Вторият гол за домакините дойде в 51-ата минута и отново в голмайстор за отбора се превърна Мактоминей, който така оформи и крайния резултат на таблото.

По този начин във временното класиране Шотландия излиза на първото място с актив от 6 точки, а испанците са втори с 3 пункта.

В групата на двата тима, която се води като “А”, са още съставите на Норвегия, Грузия и Кипър.

Шотландия – Испания (2:0)

1:0 Мактоминей (7′)

2:0 Мактоминей (51′)

Шотландия: 1 Гън, 15 Портеус, 5 Ханли, 6 Тиърни, 22 Хикей, 4 Мактоминей, 8 Макгрегър, 7 Макгин, 3 Робъртсън, 11 Кристи, 9 Дайкс

Селекционер: Стив Кларк

Испания: 1 Арисабалага, 2 Поро, 3 Гарсия, 6 Мартинес, 14 Гая, 16 Родри, 15 Мерино, 11 Пино, 10 Себайос, 18 Оярсабал, 21 Хоселу

Селекционер: Луис де ла Фуенте