Линдън Дайкс с две попадения, а Райън Фрейзър с две асистенции за домакините

Шотландия постигна третата си победа в Лигата на нациите, след като разби Украйна с 3:0 у дома. По този начин шотландците изместиха своя съперник от първото място в група 1 на Лига В. Шотландия събра актив от 9 точки след четири изиграни срещи, докато гостите останаха със 7 пункта на 2-рата позиция.

Шотландският тим доминираше напълно в срещата, като отправи 23 удара към вратата при само 3 за техния съперник. Украинците не нанесоха нито един точен шут и опитният Крейг Гордън скучаеше под рамката.

След нулево първо полувреме, Шотландия коригира мерника през втората част. Джон Макгин откри резултата в 70-ата минута с чудесно попадение.

В 80-ата минута Линдън Дайкс удвои аванса на домакините с второ попадение, като Райън Фрейзър му асистира.

В 87-ата минута нападателят на КПР вкара второто си попадение в срещата. Фрейзър отново пусна отличен пас за Линдън Дайкс, който вкара за 3:0 и оформи крайния резултат.

Шотландия се изправя срещу Ирландия в следващия си мач в групата, докато Украйна ще премери сили с Армения.