Славия ликува в Благоевград след силно първо полувреме
"Белите" надвиха Пирин - "орлетата" играха почти цяла втора част с човек по-малко

Славия записа успех с 2:1 като гост на Пирин Благоевград в мач от четвъртия кръг на efbet Лига. “Белите” отбелязаха две попадения преди почивката чрез Йон Бакеро и Радослав Кирилов. Точен за домакините бе Преслав Йорданов от дузпа в средата на второто полувреме. В началото на втората част домакините останаха с 10 футболисти, след като Попев бе изгонен.

Славия бе по-активният отбор в началните минути. В 11-ата Галин Иванов стреля над вратата, но десет минути след това “белите” откриха резултата. Йон Бакеро получи чудесен пас от Тони Тасев и с удар от въздуха вкара за 0:1.

В 29-ата минута Тони Тасев направи нова асистенция – този път за Ради Кирилов, който удвои аванса на гостите с удар от близо – 0:2. Възпитаниците на Златомир Загорчич доиграха умно полувремето, контролирайки събитията на терена и се прибраха на почивка с две попадения аванс.

Шест минути след подновяването на играта Юлиян Попев получи втори жълт картон и остави домакините с човек по-малко. Малко след това удар на Радослав Кирилов срещна напречната греда и интригата на стадион “Христо Ботев” се запази.

В 62-рата минута Венцислав Бенгюзов бе фаулиран от Томбак в наказателното поле и “орлетата” получиха дузпа. Преслав Йорданов не сгрешки от бялата точка и намали изоставането на своя тим – 1:2.

Домакините не успяха да организират натиск в следващите минути, тъй като с човек по-малко имаха затруднения срещу добре групирания съперник. “Белите” запазиха аванса си и се поздравиха с втори успех на чужд терен от началото на сезона.

Победата изкачи Славия на 7-ото място във временното класиране с актив от 6 точки след 3 изиграни мача, докато Пирин остана с 2 пункта на 14-ата позиция.

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов, 23. Казуки Такахаши, 7. Китан Василев, 31. Красимир Станоев, 18. Мартин Смоленски, 5. Николай Бодуров (К), 3. Петър Занев, 9. Преслав Йорданов, 6. Юлиян Попев

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 83. Христо Попадийн, 93. Кемело Нгуена, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов, 88. Тони Тасев, 10. Радослав Кирилов (К), 7. Йон Бакеро