Възпитаниците на Александър Тарханов спечелиха най-старото столично дерби

Славия победи Левски с 1:0 в най-старото столично дерби от 9-ия кръг на родното първенство efbet Лига. Единственият гол в мача отбеляза Калоян Кръстев през първото полувреме. “Сините” играха повече от едно полувреме с човек по-малко, след като Живко Атанасов бе изгонен през първата част.

Първото положение в двубоя бе пред вратата на Славия, като Орлин Старокине отправи неточен удар от близка дистанция. Славия отговори с удар на Георги Вълчев, като топката премина покрай вратата на Ники Михайлов.

В 19-ата минута Андриан Краев отправи слаб удар с глава към вратата на Георги Петков и за опитния страж не бе проблем да спаси. Славия поведе в резултата в 35-ата минута с попадение на тарана Калоян Кръстев. Головата атака започна от вратаря на “белите” Георги Петков, който изрита силно топката от наказателното си поле. След това Атанас Кабов се пребори във въздуха с бранител на “сините”, а Калоян Кръстев нахлу на скорост и пое топката, надбяга защитник на съперника и с техничен удар се разписа за 1:0.

Малко след това ситуацията за Левски се влоши. Защитникът Живко Атанасов избута Кабов без топка и реферът Станислав Тодоров му показа директен червен картон. Две минути преди края на първото полувреме Ради Кирилов изпусна прекрасна възможност да вкара втори гол за “белите”.

В началото на второто полувреме нямаше интересни ситуации пред двете врати, тъй като битката се водеше предимно в центъра на терена. В 58-ата минута Здравко Димитров проби в полето на съперника и стреля мощно, но над вратата на Георги Петков.

Две минути по-късно Матео Стаматов получи пас в наказателното поле и центрира към Здравко Димитров, който не успя да възстанови равенството. В 70-ата минута Андреа Христов стрел покрай вратата на “сините”.

В 82-рата минута Паулиньо пробва техничен удар от 20-на метра, но не успя да намери очертанията на вратата. До края на двубоя Левски опита да приложи натиск, но не стигаше до голови положения. Славия действаше безгрешно в защита и се поздрави с победата, която е трета поредна за тях срещу Левски.

С този си успех тимът на Александър Тарханов събра 7 точки и остана на 13-ото място в класирането на efbet Лига. Отборът на Левски пък остана с 11 пункта до името си и заема 9-ата позиция.

Стартови състави

Славия: 1. Георги Петков, 83. Христо Попадийн, 55. Андреа Христов, 19. Филип Антовски, 17. Радослав Терзиев, 93. Атанас Кабов, 77. Георги Вълчев, 10. Янис Карабельов – к, 71. Емил Стоев, 11. Радослав Кирилов, 9. Калоян Кръстев

Левски: 13. Николай Михайлов – к, 2. Алекс Петков, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов, 6. Ивайло Найденов, 7. Паулиньо, 11. Здравко Димитров, 14. Матео Стаматов, 28. Тома Даске, 66. Орлин Старокин, 89. Андриан Краев