Славия разпиля Етър на “Ивайло”, “болярите” бяха неузнаваеми
Ради Кирилов блесна с две попадения срещу "виолетовите"

Славия записа класически успех с 3:0 в гостуването си на Етър в мач от 29-ия кръг на родното първенство efbet Лига. Две попадениея за “белите” реализира Радослав Кирилов, а един гол добави Петер Макрилос.

Столичният тим разнищи своя опонент през второто полувреме, тъй като на почивката резултатът бе 0:0. С този успех тимът на Златомир Загорчич направи важна крачка към своето спасение, след като заема първо място в групата с актив от 30 точки, като има две повече от Ботев Враца. От друга страна, тимът на Етър остана последен с 22 точки.

Първото полувреме на срещата не предложи много ситуации пред двете врати. В 7-ата минута Мезу стреля с глава, но Вуцов дори не трябваше да се намесва. В 19-ата минута Емил Стове намери Димитър Рангелов, но опитният нападател не успя да овладее топката и нямаше работа за Христо Иванов.

В 31-ата минута Петер Макрилос стреля от фаул от далечно разстояние, но ударът му бе много неточен. В 44-ата минута отново той отправи удар към вратата на съперника, но отново в аут.

В продължението на първата част Преслав Боруков не успя да отправи удар към вратата на съперника, тъй като бе блокиран.

През второто полувреме Славия имаше надмощие и разви много добри атаки, благодарение на което стигна до успеха. в 54-ата минута вратарят на Етър направи груба грешка и позволи на Радослав Кирилов да вкара на празна врата.

В 69-ата минута Ради Кирилов удвои аванса на “белите”, вкарвайки много красив гол след отлично подаване на Емил Стоев – 0:2.

В 79-ата минута шут на Макрилос срещна гредата. 120 секунди по-късно удар на Кирилов също се спря в страничния стълб, но след това топката попадна в Макрилос и той вкара на празна врата за 3:0.

В 87-ата минута Светослав Вуцов реагира добре при удар на Фемия. Това бе един от малкото точни удари на Етър в мача, като “болярите” така и не успяха да вкарат дори почетен гол.

Етър: 1. Христо Иванов – (капитан), 83.Алдаир Ферейра, 44. Божидар Кацаров, 81. Венелин Филипов, 10. Миси Мезу, 17. Ивей Ромееш, 26. Мариян Иванов, 99. Преслав Боруков, 16. Симеон Мечев, 3. Хосе Чембърс, 23. Христофор Хубчев

Славия: 13. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 75. Надер Гандри, 23. Емил Виячки, 19. Филип Антовски, 71. Емил Стоев, 77. Георги Вълчев, 7. Петер Макрилос, 17. Ерол Дост, 10. Радослав Кирилов, 8. Димитър Рангелов (капитан)