Славия с заслужена победа срещу ЦСКА на Васил Левски
„Белите“ спечелиха гостуването си на „Армейците“ на националния стадион.

Славия шокира ЦСКА и им нанесе 3то поражение от 4 мача след старта на Първа Лига като ги победи с 1-0 след успешно изпълнена дузпа през първото полувреме.

Славия буквално унижи ЦСКА през първото полувреме като „Белите“ могат да съжаляват че вкараха само 1 гол през първото полувреме, който дойде след дузпа.

Иван Турицов извърши нарушение в наказателното поле, което доведе до дузпа за Славия и опитният Иван Минчев я реализира в 13тата минута. След това „Белите“ имаха още много шансове за гол като хващаха на контра атака защитата на „Червените“ абсолютно неподготвена, но няколко ключови намеси на Бусато, който се завърна в стартовия състав след изтърпяно наказание запази резултата само 1-0 в полза на гостите от Овча Купел след първото полувреме.

През втората част с хаотични атаки ЦСКА се опитаха да потърсят изравнителен гол като най-доброто положение за изравняване на резултата се откри пред Матиас Фаетон, но вратарят на „Белите“ спаси неговия изстрел. Марселино Кареасо също шутира от наказателното поле, но неговият изстрел бе блокиран от бранител на „Белите“.

Предвид показаното цялостно през двете полувремена, Славия напълно заслужено си тръгна с 3те точки при гостуването си на ЦСКА на националния стадион Васил Левски.