След 21 години Хебър се завърна в елита на българския футбол
Хебър извоюва победа в Симитли и се завърна в елита

Хебър Пазарджик спечели с 2:1 като гост срещу Септември Симитли и завърши на 2-рото място в крайното класиране на Втора лига с актив от 70 точки, колкото има и 3-ият Спартак Варна. Така Хебър си гарантира място в елита на българския футбол през сезон 2022/23. За последно тимът от Пазарджик бе част от елитната ни дивизия през кампанията 2000/01.

Хебър изигра силно първо полувреме и реши мача в своя полза. Възпитаниците на Николай Митов откриха резултата в 20-ата минута чрез Тодор Чаворски. Бившият играч на Локо София се разписа с прецизен удар за 0:1.

В 38-ата минута Китан Василев удвои аванса на гостите след асистенция на Емануил Манев. Така Хебър завърши първото полувреме с комфортен аванс от два гола.

Второто полувреме бе по-равностойно, а сякаш и Хебър намали оборотите. В 68-ата минута Наджиб Шибо вкара за 1:2 и върна домакините в срещата.

В оставащите минути Септември опитаха да натиснат съперника, но не стигнаха до изравнителен гол. Това бе и последният мач за тима в професионалния футбол, след като завърши на 18-ото място и изпада в Трета лига.

Стартови състави:

СЕПТЕМВРИ: Филип Димитров, Петър Кепов, Димитър Митев, Кристиян Михайлов, Ивайло Иванов, Емил Петров, Филип Ангелов, Тодор Траянов, Георги Божилов

Треньор: Спас Стоименов

ХЕБЪР: Петър Дебърлиев, Мартин Михайлов, Томислав Папазов, Радослав Терзиев, Георги Търтов, Олег Димитров, Евгени Игнатов, Китан Василев, Емануил Манев, Тодор Чаворски, Ивайло Михайлов

Треньор: Николай Митов