Случи се: Ман Сити загуби… от ефективен Ман Юнайтед
Бруно Фернандеш и Люк Шоу реализираха попаденията за победата на Червените дяволи

Манчестър Юнайтед сложи край на серията от 21 поредни победа на устремилия се към шампионската титла Манчестър Сити, надигравайки ансамбъла на Пеп Гуардиола с 2:0 на “Етихад”.

Точни за Червените дяволи, които регистрираха 22-и пореден мач на чужд терен без загуба, бяха Бруно Фернандеш от дузпа в началото на срещата и Люк Шоу пет минути след подновяването на играта.

Оле Гунар Солскяер пък стана първият мениджър, записващ три победи на чужд терен срещу тим, предвождан от Гуардиола.

Гражданите, разбира се, продължават да имат повече от комфортна преднина на върха на класирането във Висшата лига.

Сити са начело с 65 точки, следвани от Юнайтед с 54. На трета позиция е Лестър с 53, а четвърти – Челси, с 47.

Не беше изминала и минута, когато Габриел Жезус спъна Антони Марсиал в наказателното поле и Антъни Тейлър посочи бялата точка. Зад топката застана Фернандеш, който за пореден път бе точен, независимо от добрия рефлекс на Едерсон.

Статистиците на Острова показаха, че Фернандеш е бил въвлечен в 41 гола (24 попадения и 17 асистенции) на своя тим в 42-ата си мача в Премиър лийг.

Само няколко минути след почивката Люк Шоу удвои с втори си гол във Висшата лига. Левият бранител се разписа след брилянтен рейд, последван от размяна на пасове с Рашфорд.