Солиден Милан с победен старт
Росонерите стартираха с успех срещу Удинезе

Милан започна защитата на шампионската си титла в италианската Серия А по по възможно най-добрия начин – с победа с 4:2 срещу Удинезе на „Сан Сиро“.

Гостите поведоха във втората минута след гол с глава на Родриго Бекао, разписал се след центриране от ъглов удар на Жерар Деулофеу.

Милан обаче реагира адекватно и скоро изравни – Брандон Сопи фаулира Давиде Калабрия в наказателното поле, а Тео Ернандес превърна в гол отсъдената дузпа.

Малко по-късно Калабрия комбинира с Анте Ребич, който направи 2:1, откривайки головата си сметка за сезона.

В самия край на първата част Адам Мазина изравни след хубаво центриране на Роберто Перейра, но и това не повлия негативно на състава на Стефано Пиоли.

Още в първата минута след подновяването на играта Браим Диас реализира трети гол за Росонерите, в средата на второто полувреме Ребич фиксира крайното 4:2.

В друг мач от кръга Аталанта победи Сампдория с 2:0 като гост след голове на Рафаел Толой и Адемола Луукман.