Созопол обърна Дунав в последния момент за първа победа
Моряците най-накрая взеха точки и то цели три

Созопол успя да постигне късен обрат срещу Дунав и победи с 2:1 като домакин в мач от четвъртия кръг на Втора лига.

Гостите от Русе откриха първи след час игра, когато Кристиан Тасков центрира към Мирослав Будинов, който не успя да отиграе чисто, но все пак тя се озова в мрежата на домакините.

В последните шест минути обаче дойде обратът за Созопол. Първо Венцислав Гюзелев се възползва от много добро центриране на Панайот Пасков, а във втората минута от добавеното време след разбъркване в наказателното поле на Дунав Петър Генчев засече топката в мрежата на русенския тим.

Така Дунав остава със 7 точки на петото място в класирането, докато Созопол взе първите си точки този сезон и е 17-ти с три пункта.