Септември изпусна дузпа в добавеното време

Септември (София) и Спартак (Варна) не успяха да излъчат победител в мача помежду си от 12-ия кръг на Първа лига, завършвайки наравно – 1:1.

Асен Георгиев даде аванс на септемврийци в 40-ата минута, но в самия край на първото полувреме Виктор Митев възстанови паритета със зрелищен гол.

Във втората минута на добавеното време домакините получиха право да изпълнят дузпа заради игра с ръка в назателното поле на Проспер Менди, но Димитър Костадинов се провали в опита си да донесе победата на своя тим.

Това бе първата, спечелена точка от Соколите на чужд терен.

Септември е на 12-а позизия с 9 точки от 12 изиграни среща, а Спартак остава закотвен на дъното със скромния актив от 5 точки.

В следващия кръг на състава, предождан от Славко Матич предстои столично дерби със Славия, а Спартак ще посрещне Локомотив (Пловдив).

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) – СПАРТАК (ВАРНА) 1:1 (1:1)

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Асен Георгиев (40), 1:1 Виктор Митев (45+1)

Септември София: 21. Димитър Шейтанов, 22. Мартин Стойчев, 5. Асен Георгиев, 4. Иван Арсов, 16. Кристиян Пешов (66′ 11. Мартин Ачков), 10. Асен Чандъров (К) (82′ 15. Александър Петров), 7. Айкут Рамадан (46′ 17. Радослав Живков), 6. Атанас Кабов, 9. Димитър Костадинов, 18. Красиан Колев (72′ 23. Йоан Гаврилов), 14. Мартин Стоянов (66′ 20. Мартин Петков)

Резерви: 1. Иван Василев, 26. Илия Миланов, 23. Йоан Гаврилов, 11. Мартин Ачков, 20. Мартин Петков, 17. Радослав Живков, 15. Александър Петров

Треньор: Славко Матич

Спартак Варна: 21. Иван Дичевски (К), 9. Мехмед Сабри (76′ 19. Никола Борисов), 6. Емануел Моура, 25. Пламен Димов, 23. Проспер Менди, 11. Виктор Митев (88′ 17. Цветан Илиев), 8. Ивайло Климентов, 30. Божидар Васев, 20. Родни Антуи (46′ 14. Ивей Ромееш), 33. Здравко Димитров, 27. Денис Баланюк (64′ 10. Янчо Андреев)

Резерви: 67. Християн Христов, 19. Никола Борисов, 45. Даниел Начев, 7. Георги Бабалиев, 17. Цветан Илиев, 10. Янчо Андреев, 14. Ивей Ромееш

Треньор: Тодор Киселичков