Швейцария “свери часовниците” на безобразна България за 6 минути
Националите ни стартираха с тежко домакинско поражение световните квалификации за Мондиал 2022

България допусна тежко поражение с 1:3 от Швейцария в първия си мач от квалификациите за Световното първенство в Катар през 2022г.

“Лъвовете” ни направиха безобразно начало на срещата и в рамките на 6 минути между 7-та и 13-та гостите отбелязаха три безответни гола, които на практика решиха всичко в двубоя. Кирил Десподов успя да върне едно попадение след почивката, но то остана само почетно за нашия тим.

Мачът на „Васил Левски” започна с натиск на гостите, които в първите пет минути изцяло владееха инициативата и атакуваха вратата ни.

Кошмарът за България започна още в 7-ата минута, когато резултатът бе открит. След пробив на Родригес по лявото крило, топката бе центриране в наказателното поле, където Емболо надигра Занев и с глава насочи топката в мрежата.

Само две минути по-късно Занев отново закъсня и не успя да се намеси срещу Сеферович, който получи пас отляво и с лекота стреля между краката на бранителя за 2:0. В 13-ата минута ситуацията за националите ни стана кошмарна. След нова грешка в отбрана, Шакири получи по десния фланг, навлезе в наказателното поле и стреля от нулев ъгъл, но топката мина под плонжа на Илиев и в нашата врата за 0:3, където Цубер я довкара.

Едва в 29-ата минута България организира първата си добра атака, която дойде след самостоятелен пробив на Кирил Деспосов. Крилото на Лудогорец обаче не успя да намери свой съотборник в наказателното поле на швейцарците и така опасността за гостите пропадна.

След почивката Десподов вкара за 1:3! Офанзивният футболист успя да изпревари Фройлер и от границата на наказателното поле стреля ниско точно в долния десен ъгъл на Сомер!

Попадението обаче дойде с цена – Десподов получи контузия в глезена и бе заменен от Спас Делев.

Минута по-късно Спас Делев беше фаулиран пред наказателното поле и сам се нае с изпълнението на фаула, но стреля в стената. След точно час игра Георги Костадинов имаше отличен шанс също да вкара, но с глава от няколко метра беше спрян от Зомер!

В 75-та минута Спас Делев получи в наказателното на Швейцария и стреля, но Родригез блокира удара му. Така всичко най-интересно в мача приключи и България ще трябва да се реваншира пред феновете след три дни срещу Италия отново на “Васил Левски”, където да покаже по-достойна игра.

България – Швейцария 1:3