Страхотен Берое надви ТФТ и се класира за финалната четворка!
След драматичен финал на срещата в Стара Загора родният тим спечели мястото си в 1/2-финалите на Балканската лига

Берое (Стара Загора) успя да стигне до нов европейски успех и победи ТФТ (Северна Македония) с 91:90, с което се класира за Финалната четворка на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Берое стартира мача по отличен начин и при първата пауза имаше аванс от цели 13 точки -32:19, а почивката също дойде при солидна преднина 49:39.

Домакините от Стара Загора продължиха с отличната си игра и поведоха с 20 точки, а преди финалните 10 минути преднината им беше 80:64.

В последните минути родният тим имаше спад в играта, но крайният успех все пак беше за тях, макар гостите да изиграха невероятен финал и да се доближиха само на точка.

По 23 точки за Берое реализираха Джеймс Гавин и Седариан Рейнс, който добави и 11 борби. След успеха си Берое е домакин на Галил Гилбоа (Израел) на 7 април в последния си мач от втората групова фаза на турнира.