Торино с минимален успех над Фиорентина на “Артемио Франки”
Алексей Миранчук донесе трите точки на "биковете"

Торино победи Фиорентина с 1:0 на “Стадио Артемио Франки” във Флоренция в среща от 19-ия кръг на Серия А. В герой за “биковете” се превърна Алексей Миранчук, който вкара единствения гол в мача през първото полувреме. За украинския национал това бе четвърти гол през сезона в Серия А.

Торино се защитаваше в по-голямата част от срещата, но успя да излъже опонента си. Фиорентина бе разконцентриран на моменти през първата част и в една такава ситуация допусна попадение – в 33-ата минута Миранчук даде аванс на гостите.

“Виолетовите” тотално надиграха опонента си след почивката като отправиха 14 удара към вратата, 4 от които точни, но така и не успяха да вкарат изравнителен гол. Куаме, Йович и Бонавентура нямаха ден в предни позиции, а и вратарят на гостите спаси няколко ситуации.

С тази победа тимът на Торино събра 26 точки и е на 7-ото място в Серия А класиране, докато Фиорентина остана с 23 пункта на 9-ото място.