Тотнъм разгроми “светците” и започна мечтано новия сезон във ВЛ
"Шпорите" дадоха заявка за силен сезон след четири гола още на старта!

Амбицираният за челните позиции във Висшата лига през този сезон – Тотнъм, стартира новата кампания в Премиър лийг по страхотен начин.

Възпитаниците на Антонио Конте се наложиха над Саутхемптън у дома с категоричното 4:1 и дадоха сериозна заявка на останалите отбори за атака на топ 4.

Гостите поведоха изненадващо в срещата в 12-ата минута с гол на Джеймс Уорд-Праус, но Тотнъм възстанови равенството само 9 минути по-късно чрез Райън Сесеньон.

В 31-ата минута пък Ерик Дайър след асистенция на Хюн-Мин Сон донесе пълния обрат за “шпорите”.

Мохамед Салису в 61-ата минута имаше нещастието да си отбележи автогол, а само 2 минути по-късно Деян Кулушевски с техничен изстрел оформи крайното 4:1.

В следващия кръг Тотнъм ще гостува на Челси, а Саутхемптън ще приеме у дома Лийдс.