Тотнъм свърши задачата в Брайтън и скъси изоставането от топ 4
Ромеро и Кейн бяха героите на вечерта

Тотнъм успя да победи с 2:0 Брайтън в мача им от Висшата лига тази вечер. Лондончани се изкачиха до седмото място и продължават битката си за влизане в топ 4.

Още в 5-та минута грешка в защитата на домакините даде шанс на Хари Кейн да стреля, но топката мина покрай вратата. В 27-та Алексис Макалистър стреля опасно по посока на Лорис, но защитник на лондончани блокира.

В 37-та минута “шпорите” откриха резултата. Кристиан Ромеро отклони изстрел по посока на вратата на Брайтън, което излъга Санчес и кълбото влезе в мрежата.

Само 10 минути след почивката Тотнъм удвои аванса си. Хари Кейн показа страхотен завършващ удар след като се освободи в наказателното поле и заби топката за 2:0.

Така лондончани събраха 48 точки и се изкачиха на седмото място, докато Брайтън е 13-ти с 33.