Триумф на нападателната игра в Бавария! Байерн би Аугсбург с 5:3
8 гола видяха зрителите на "Алианц Арена"

Байерн (Мюнхен) победи Аугсбург в баварско дерби след истинско голово шоу, а двата тима си вкараха общо 8 гола на “Алианц Арена”. Гостите удариха първи още в 3-ата минута след гол на Бериша. Шампионите отговориха на предизвикателството с 4 безответни попадения още до края на полувремето след като Кансело изравни в 15-ата минута, Павар с две попадения (19-та и 35-та минута) и Садио Мане в последната минута на първата част.

Второто полувреме започна с четворна смяна за гостите, а след час игра Бериша се разписа още веднъж от дузпа. Трите гола аванс за Байерн бяха възстановени от Алфонсо Дейвис в 74-ата минута, а Кардона оформи крайното 5:3 в третата минута от продължението на срещата.

С победата си шампионите оглавиха първенството еднолично преди днешното регионално дерби между Борусия и Шалке 04, а Аугсбург е на 13 място с 27 пункта.