Турция започна подготовката си за Евро 2020 с победа
Южните ни съседи победиха Азербайджан с 2:1 в четвъртък вечер

Турция надви Азербайджан с 2:1 в първия си приятелски мач преди старта на Евро 2020 като срещата се проведе в Алания. Турците направиха пълен обрат в мача с голове на Халил Дервишоглу и Каан Айхан.

Халфът Емин Махмудов даде аванс на aзерите в 28-ата минута, след като се възползва от отлично центриране от дясното крило и с прецизен удар не остави шансове на вратаря Алтай Байъндър.

Домакините изравниха резултата шест минути по-късно, след като нападателят Дервишоглу бе точен с глава. В 44-ата минута Турция поведе с попадение на Айхан, който вкара топката при добавка от близо. През второто полувреме темпото на игра не бе високо и нов гол не падна.

Съставът на Турция:

Алтай Байъндър (Гьокхан Аккан, 73′), Мерих Демирал, Чаглар Сьюнджю, Каан Айхан, Мерт Мюлдюр, Дженгиз Ундер (Мухамед Актюргоглу, 46′), Халил Акбунар (Озан Туфан, 84′), Тайлан Анталяли, Ридван Йълмаз (Ефеджан Караджа, 46′), Оркун Кьокчю (Абдюлкадир Омюр, 67′), Халил Дервишоглу (Енес Юнал, 67′)

“Искахме да видим нови лица тази вечер,” заяви след края на мача селекционерът на турците Шенол Гюнеш. “Азербайджан не е от отборите, които допускат много голове. Тази вечер пък ние направихме грешки, но въпреки това успяхме да спечелим.”

На Евро 2020, Турция е в група А и ще играе срещу Италия, Уелс и Швейцария.